top of page

Minik
Doğa Kaşifleri
Yaz Okulu (3-7 Yaş)

Tema Kids Beylikdüzü Minik Doğa Kaşifleri logosu

3-7 yaş arası Minik Doğa Kaşifleri’ni bu yaz açık havada EĞLENCELİ ve HEYECAN DOLU bir program bekliyor. Çocuklar yeni arkadaşlarla tanışmak, onlarla oyunlar oynamak, kocaman bahçelerde koşturmak, birlikte çadır kurmak, kamp ateşinde marşmelov pişirmek, spor yapmak, heyecanlanmak, gülmek ve eğlenmek istiyor. Bütün bunlara bir de okul kavramıyla açık hava sınıflarında tanışmayı eklediğinizde işte karşınızda: Minik Doğa Kaşifleri Yaz Okulu!

2014 yılından bu yana her yıl Tema Kids'in Beykent kampüsünde gerçekleştirilen ve bu yaz 3-7 yaş arası çocukları kabul edecek bu programda, yaş gruplarına göre özel hazırlanmış bir ortamda doğa sporları eğitimi ve yaz okulu çalışmaları yapılıyor. Minik Doğa Kaşifleri Yaz Okulu çocuklara açık havada oyun, spor, eğlence ile sosyal-duygusal gelişim çalışmalarını birleştiren benzersiz bir eğitim programı sunuyor.

Hem okula yeni başlayacak miniklerimizin hem de evle okul arasında sıkışmış, sanal dünyalarında gerçeklikten kopan tablet çocuklarının da artık bir nefes almaya, doğada enerjilerini boşaltıp, gerçek dünyanın eğlencesiyle tanışmaya ihtiyacı var!

Tema Kids Beylikdüzü Minik Doğa Kaşifleri oynayan küçük çocuklar

MİNİK DOĞA KAŞİFLERİ YAZ OKULU 2024 (3-7 Yaş)

Tema Kids Doğa Kaşifleri Yaz Okulu 2024 yazında çocuklara açık havada oyun, spor, eğlence ile sosyal-duygusal gelişim çalışmalarını birleştiren benzersiz bir eğitim programı sunuyor.

1. Dönem: 24 Haziran – 12 Temmuz (3 hafta)

2. Dönem: 16 Temmuz – 02 Ağustos (3 hafta)

3. Dönem: 05 Ağustos – 16 Ağustos (2 hafta)

(Pazartesi-Cuma Tam Gün 08:00-18:00, Yarım Gün 08:00-12:00 ya da 13:00-18:00 saatleri arasında)

ERKEN KAYIT İÇİN SON GÜN 18 MAYIS!

Tema Kids Beylikdüzü Minik Doğa Kaşifleri logosu

3-7 yaş arası Minik Doğa Kaşifleri’ni bu yaz açık havada EĞLENCELİ ve HEYECAN DOLU bir program bekliyor.

Çocuklarımız yaşlarının gerektirdiği sosyal, duygusal ve akademik becerileri geliştirecekleri ve çocuk olmanın tadına doyasıya varacakları bir yaz yaşayacaklar.

 

Bu yaz hem eğleneceğiz hem de okulla tanışacağız. Okulda ve bahçede dolu dolu gerçekleştirilecek Yaz Okulu programımıza 3-7 yaş arası çocuklarımızı yeni arkadaşlar edinmeye ve birlikte oyun oynamaya bekliyoruz.

1712438569648_edited.jpg
IMG_2067-01_edited.jpg

Okula ilk defa başlayacak çocukların bu tanışmayı nasıl yaptıkları 15-20 yıl sürecek eğitim hayatlarının ilk adımı olarak çok önemlidir.

Güvenli ve konforlu ev ortamından, ilk defa gidecekleri okul ortamına geçişlerinin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi, bundan sonraki okul, eğitim ve öğrenme kavramlarına bakış açılarını da derinden etkiliyor. Çünkü, tecrübeler gösteriyor ki nasıl başlarsa öyle devam ediyor.

Minik Doğa Kaşifleri programı küçüklerimizin okula ilk adım atacakları bu hassas süreçte benzersiz bir okul oryantasyonu programı olarak görebilirsiniz. Yeni arkadaşlarla tanışacağı, bol bol açık havada zaman geçirip, oyunlar oynayacağı ve bütün bunları yaparken okul ile tanışacağı güvenli bir ortam.

Eğlence ve eğitimin bir arada yaşanacağı Minik Doğa Kaşifleri Yaz Okulu programı 24 HAZİRAN’DA başlıyor!

Minik Doğa Kaşifleri Yaz Okulu Kimler İçin?

 • Okul öncesi yaş grubunda olup, bu yaz yeni arkadaşlar ile açık havada oyun oynamak ve sosyalleşmek isteyenler

 • Seneye anaokuluna başlayacak ve evden okula geçiş için olumlu bir okul ortamı arayanlar

 • Seneye ilkokula başlayacak ve öncesinde ilkokul becerileri kazanarak hazırlık yapmak isteyen 5 yaşlar

 • "Eğlenceli ve heyecanlı bir yaz istiyorum!" diyen tüm 3-7 yaş arası çocuklar

IMG_9859-01_edited.jpg
IMG_3707-01-01_edited_edited_edited_edited.jpg

PROGRAM İÇERİĞİNDE NELER VAR?

 • Yeşillikler içinde AÇIK HAVA SINIFLARINDA heyecan ve eğlence dolu öğrenme ortamları.

 • DOĞADAYIZ etkinlikleri ile farklı öğrenme ve deneyimleme zamanları.

 • Bahçede oynanan SERBEST, SPORTİF ve SOKAK OYUNLARI ile çocuklarımızın hasret kaldığı arkadaşlarla oyun saatleri.

 • Sevdiğimiz kitaplar ile ETKİLEŞİMLİ KİTAP OKUMA SAATLERİ.

 • Farklı materyaller ve teknikleri kullanarak yaratıcılığımızı ortaya çıkaracağımız GÖRSEL SANATLAR ATÖLYESİ.

 • Hayatın ritmini yakalayacağımız, seslerin müziğe dönüştüğü ve ritim ile birleştiği MÜZİK VE RİTİM ATÖLYESİ.

 • Yaşam deneyimlerinden yola çıkarak doğaçlama, rol oynama, canlandırma gibi tekniklerden yararlanarak eğlenerek öğreneceğimiz, müzik, dans ve eğlence dolu DRAMA ATÖLYESİ.

 • Her hafta farklı konseptleri içeren EĞLENCELİ YAZ OYUNLARI VE PARTİLER.

PROGRAM İÇERİĞİNDE NELER VAR? (devam)

 • YAŞAMSAL BECERİ ATÖLYELERİ’nde tek başına giyinme-soyunma, dikiş dikme, elbise katlama, bahçe işleri ve masa hazırlama-toplama gibi çalışmalar ile günlük hayata hazırlık.

 • AKIL OYUNLARI ile bilişsel beceri gelişim çalışmaları.
 • Farklı duyuları harekete geçirecek DUYUSAL OYUN ATÖLYELERİ ve SU OYUNLARI.

 • Grupla ve bireysel olarak yaş gruplarına göre özel malzemelerle uygulanan ERKEN YAŞ HAREKET EĞİTİMİ programı ile güç, çabukluk ve denge çalışmaları.

 • MUTFAK ATÖLYESİ ile minik lezzet kaşifleri iş başında.

 • Çocukların tüm gelişim alanlarını destekleyici farklı konu ve alanları içeren SINIF ETKİNLİKLERİ.

 • Her dönem sonunda okulumuzun bahçesinde çadırlarımızı kurarak gerçekleştirdiğimiz BAHÇE KAMPI.

 • Veee tabii ki en önemlisi YENİ ARKADAŞLAR ile BİRLİKTE OYUN OYNAMANIN dayanılmaz keyfi…

IMG_6886-6_edited.jpg

Doğada zaman geçiren çocuklar özgüvenleri gelişmiş, araştırma ve keşfetmeyi seven, bağışık sistemleri kuvvetlenmiş, şehir hayatının getirdiği obezite, hırçınlık, depresyon, dikkat dağınıklığı, zayıflayan sosyal beceriler gibi olumsuzluklardan uzak, sağlıklı bireyler oluyorlar.

 

Çocuklar böyle sıradışı bir deneyimle erken yaşta tanıştıklarında bu onların bir parçası haline geliyor. Aktif bir minik doğa sporcusu olmanın çocuklara faydası sadece fiziksel değildir. Doğa sporları deneyimleri özgüven ve karakter gelişiminde belirleyici bir etkiye sahiptir. Kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenir, yepyeni becerilerle donanırlar ve hayatlarında açılan bu yeni sayfada kendi maceralarına adım atarlar.

Hem fiziksel aktivite hem de sosyal gelişim anlamında dolu dolu bu program alanında uzman eğitmenler tarafından kendi kampüsümüz içerisinde yapılmaktadır.

Minik Doğa Kaşifleri programı her yıl olduğu gibi 2024 yazında da, açık havada kurulacak yeni arkadaşlıkların, birlikte oyun oynamanın, merak, heyecan ve keşfetmenin adresi olacak!

ÖNEMLİ LİNKLER:

ERKEN KAYIT İÇİN SON GÜN 18 MAYIS!

Tema Kids Beylikdüzü Minik Doğa Kaşifleri malzeme listesi
Tema Kids Beylikdüzü Minik Doğa Kaşifleri tişörtü
Tema Kids Beylikdüzü Minik Doğa Kaşifleri yüz maskesi takmış oynayan çocuk
Tema Kids Beylikdüzü Minik Doğa Kaşifleri cesaret belgesi

Tema Eğitim Kurumları temel eğitimde mükemmeli arayış mottosuyla 2013 yılında Beylikdüzü beykent'te kuruldu. Anaokulu ve ilkokul düzeyinde en iyi okul olma hedefi ile kurulan tema Beylikdüzü Büyükçekmece Esenyurt başta olmak üzere İstanbul'un en gözde okullarından biri haline geldi. Çocuk odaklı şeffaf saydam ve kaliteli eğitimiyle Montessori eğitimi de veren tema bölgedeki okullar arasında özellikle bir eğitim programına sahip. Tek katlı depreme dayanıklı binaları ve büyük bahçeleri ile en iyi okullardan biri olarak gösterilmektedir Beylikdüzü ve Büyükçekmece bölgesinde. Anaokulu ve ilkokul süreçlerine bütünsel bir yaklaşımla eğilen tema okulları tema İlkokulu tema Anaokulu ve tema Kids olmak üzere 3 ayrı kurum olarak Beylikdüzü Büyükçekmece bölgesinde hizmet vermektedir. Tema çocuklarının güvenlik hijyen temizlik ve konforunu her şeyden önce tutan tema okulları çocuklara spor bale satranç yaratıcı drama açık havada doğada oyun oynama gibi özellikli uygulamalı eğitimleri hayata geçirmektedir. Anaokulu ve ilkokul seviyesindeki çocukların sosyal ve duygusal gelişimleri yanında akademik başarılarını da önemsemektedir. Tema okulları Beykent kampüsü Beylikdüzü Büyükçekmece ve Esenyurt bölgelerindeki çocuk başına en büyük bahçe oranıyla en iyi okullar arasında yer almaktadır. TEMA Anaokulu tema İlkokulu ve tema Kids olarak küçük çocukların ebeveynli oyun gruplarından Anaokulu eğitimine radan da İlkokul eğitimine kadar bütünsel bir yaklaşım ile eğitim vermektedir.

BU BAŞLIKLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

bottom of page