top of page

Mutlu Çocuklar Kampüsü

Öğrenme hızında ​kimse Mutlu bir Çocuk ile yarışamaz!

Küçük yaş eğitiminde mutlu çocuklar için GÜVEN ve GÜVENLİK kavramları her şeyden önce gelir. Güven ilişkisi için şeffaflık ve doğru iletişim, güvenlik için ise hem fiziksel hem de duygusal ve etik anlamda uygunluk gerekir. Bu olmazsa olmaz gereklilikler karşılandıktan sonra, koşulsuz sevildiğini, olduğu gibi kabul edildiğini bilen bir çocuğu, bu uygun ortamda öğrenmekten, keşfetmekten ve kendini gerçekleştirmekten kimse alıkoyamaz. İşte Tema'nın sırrı bu!

Mutlu Çocuklar Kampüsü bu temel gerçeklerin farkındalığı ve kabulü üzerine kuruldu.

Tema Kids Beylikdüzü Mutlu Çocuklar Kampüsü Logo
Tema Kids Beylikdüzü Anaokulu İlkokulu okul binaları

Burası Herhangi Bir Okul Değil! En İyilerin Hedeflendiği Özel Bir Gelişim Projesi

Tema Eğitim Kurumları’nın ilk uygulama ve geliştirme projesi, çocukların mucizevi gelişim yıllarından en iyi şekilde faydalanmaları amacıyla 2013 yılında Beylikdüzü Beykent’te hayata geçirildi. Bu proje için Büyükçekmece körfezine tepeden bakan, tertemiz havasıyla, gürültüden uzak ve güvenli bir konum tercih edildi. Burası herhangi bir okul değil. Temel Eğitimde Mükemmeli Arayış mottosuyla yola çıkan ekip, Türkiye’nin en iyi okul öncesi ve ilkokul eğitimini veren sistemini geliştirmeyi kendilerine hedef olarak koydular. Yapılacak diğer çalışmalara örnek olacak özellikli bir okul ortamı ve kültürü oluşturmayı planladıkları bu çalışmada, ezber bozan bir yaklaşımla, çocukların gelişim ortamları için yerinde inceledikleri uluslararası projeleri örnek aldılar. 

Tema Kids Beylikdüzü Anaokulu İlkokulu okul bahçesi

Mutlu Çocuklar Kampüsü olarak isimlendirdikleri bu yerleşkenin kapısından girdiğinizde fark edeceğiniz ilk şey daha önce gördüğünüz birçok okula benzemiyor olması. Ne kocaman ve kalabalık kolej yapıları içerisinde küçük yaşların bir modül olarak yer aldığı fabrikasyon bir sistem, ne de daracık alanlara sıkışmış, çocukların ihtiyaç duyduğu gelişim ortamları için yeterli imkanları bulunmayan küçük bir yapı. Bunların tamamen dışında, büyük bir yapıda ancak yakın teması önemseyen özgün bir model. Geniş kampüs alanına girer girmez yemyeşil bir bahçe sizi karşılıyor. Çocukların toprağa dokunabilmesi, arkadaşlarıyla özgürce oynayabilmesi ve açık hava sınıflarında ders yapabilmesi için çok büyük bir bahçe.

Tema Kids Beylikdüzü Anaokulu İlkokulu bina önünde bahçede ders yapan çocuklar

Tek Katlı Merdivensiz Binalar: Hem İstanbul'un Deprem Gerçeğine Hazırlıklı Hem De Küçükler İçin Güvenli

Yaşadığımız birçok büyük depremde Arama Kurtarma geçmişi olan kurucuların hassasiyetiyle İstanbul’un deprem gerçeğine uygun, yatay bir mimaride, depreme dayanıklı ve tek katlı çelik kostrüksiyon binalar. Bu nedenle, belediye tarafından çevredeki birçok binanın ve sitenin deprem zamanında güvenli toplanma alanı okulun bahçesi olarak belirlenmiş. Yerleşke oldukça büyük ancak son yıllarda görmeye alıştığımız fabrikadan dönüştürülen binalar gibi değil. Çocukların ihtiyacı olan sıcaklığı, güveni ve özgürlüğü hissettiren bir ortam. Okul kurucularından Gülay Polat'ın kampüsü tanımlamasına kulak verelim: "Çocuklarımızın bu en değerli gelişim dönemlerinde onlara en doğru katkıyı sağlayacak gerekli tüm kaynakları ve koşulları sunacak kadar vizyoner ve büyük, ancak okul bahçesinde yere düşen bir çocuğa elini uzatan bir yetişkinin o çocuğun adını bilecek kadar yakın ve samimi bir yapı olmak çok değerli." Yani, ne gereksiz kocaman ve mesafeli, ne de minnacık ve yetersiz!


​Hiçbir binada merdiven veya üst kat kavramının olmadığı kampüste, 3-4 yaşların binasında ise bırakın merdiveni, tek bir basamak bile yok. Böylece evden okula ilk adımını atan minikler için eşsiz güvenlikte bir ortam. Kışın misafirlerini yerden ısıtma sistemi ile sıcacık karşılayan, küçük yaşlar için özel olarak tasarlanmış ve sıfırdan okul olarak oluşturulmuş bir bina.

Tema Kids Beylikdüzü Anaokulu İlkokulu büyük spor salonu

Bugünün Çocukları için Spor ve Hareket Olmazsa Olmaz!

Günümüz çocuklarının en büyük düşmanı olan "dar alanlara sıkışmışlık ve hareketsizlik" ile mücadele etmek amacıyla çocukların özgürce koşacakları, enerjilerini atacakları tam donanımlı bir Erken Yaş Hareket Eğitimi Spor Salonu bütün sınıfların ortasında tasarlanmış. Böylece spor, dans ve hareket küçük yaş eğitiminin tam kalbinde yer alıyor.

İlkokul'da ise yine tam donanımlı bir Sportif Beceri ve Koordinasyon Salonu bulunuyor. Spor okul hayatımızın her alanında çok önem verdiğimiz bir konu. Spor salonlarımızı bir yandan hareket eğitimi programları için profesyonel malzemelerle çocuklarımızın fiziksel gelişimlerine desteklemek için kullanırken, diğer yandan eğlenceli sportif oyunlar ve müzik ve dans için birlikte kullanıyoruz. 5 yaşların sınıfları geniş bir bahçe ve yüzme havuzuna bakarken, hem anaokulu hem de ilkokul birimleri çocuk başına bahçe alanı oranında İstanbul'un en şanslı okullarından...

Tema Kids Beylikdüzü Anaokulu İlkokulu bahçede koşan oynayan çocuklar

Çocuğun Eğitim Hayatına Başlayacağı İLK-OKUL Çocukta Heyecan Uyandırmalı!

Anaokulu ve ilkokul kademeleri çocukların evden okula ilk adımlarını attıkları İLK-OKUL olmaları sebebiyle yaklaşık 15-20 yıl sürecek bir zincirin ilk halkalarını oluşturuyorlar. Bu nedenle eğitim ve okul kavramlarını çocuklara tanıştıran yapılar olarak ayrı bir önemli görevi üstleniyorlar. İşte bu sebeple İLK-OKUL çocukta heyecan uyandırmalı. Kendini iyi hissedeceği ve keyif veren bir yer olmalı. Çocukta bu hisleri bırakabilen bir okul ancak işlevini sağlıklı bir biçimde yapabiliyor demektir. Çocukların bu en temel ihtiyaçları gözetilerek tasarlanan yerleşkeye Mutlu Çocuklar Kampüsü adı verilmesinin sebebi işte bu çocuk odaklı yaklaşım.

Tema Kids Beylikdüzü Anaokulu İlkokulu bahçede ders dinleyen çocuklar

​Kampüsün kurulduğu ilk yıllarda bunu duyanlar “Bu okulda çocukları fazla sıkmıyorlar, işte öylesine lay lay lom eğitim veren rahat bir okul. Hatta çocukları şımartıyorlar, aralarda şeker falan veriyorlar” diye düşünmüşler 😊 Halbuki bu okulda deyim yerindeyse çocukların canını çıkarıyorlar! Çocuklar burada yaparak yaşayarak aktif öğrenme modeliyle bütün gün çok çalışıyor ve yoruluyorlar. Ancak bu, çocukların keyif aldığı, hiç bitmesin istediği türden tatlı bir yorgunluk. Mutlular çünkü değer görüyorlar, oldukları gibi kabul ediliyorlar, oyun oynuyorlar, aktifler, üretiyorlar, kendi işlerini kendileri yapıyorlar, arkadaşlarıyla birlikte sosyalleşiyorlar, hareket ediyorlar, açık havada toprağın üzerindeler. Ekip bu yoğun eğitim modeli ile hayatlarına dokundukları, Tema kültürüyle yetişen çocuklara Tema Çocukları diyorlar.

"Kötü hava yoktur yanlış kıyafet seçimi vardır" prensibiyle yaz-kış demeden çocuklar açık havada oyun oynuyor, etkinlik ve ders yapıyorlar. Çünkü açık havada olmak, hareket etmek, doğayla birlikte öğrenmek Tema Eğitim Felsefesinin temellerini oluşturuyor. Bu arada, Almanya, Finlandiya, Hollanda, Danimarka ve Rusya gibi ülkelerde çocukluklarını geçirmiş veliler ve ziyaretçiler “Bu okul geniş bahçe alanları, çocuklar için ferah ortamı ve yaz-kış dışarıda olma kültürüyle bizim çocukluk yıllarımızdaki okullarımıza çok benziyor” şeklinde görüşlerini paylaşıyorlar.

Tema Kids Beylikdüzü Anaokulu İlkokulu bahçede oynayan çocuklar

BU BAŞLIKLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Tema Eğitim Kurumları temel eğitimde mükemmeli arayış mottosuyla 2013 yılında Beylikdüzü beykent'te kuruldu. Anaokulu ve ilkokul düzeyinde en iyi okul olma hedefi ile kurulan tema Beylikdüzü Büyükçekmece Esenyurt başta olmak üzere İstanbul'un en gözde okullarından biri haline geldi. Çocuk odaklı şeffaf saydam ve kaliteli eğitimiyle Montessori eğitimi de veren tema bölgedeki okullar arasında özellikle bir eğitim programına sahip. Tek katlı depreme dayanıklı binaları ve büyük bahçeleri ile en iyi okullardan biri olarak gösterilmektedir Beylikdüzü ve Büyükçekmece bölgesinde. Anaokulu ve ilkokul süreçlerine bütünsel bir yaklaşımla eğilen tema okulları tema İlkokulu tema Anaokulu ve tema Kids olmak üzere 3 ayrı kurum olarak Beylikdüzü Büyükçekmece bölgesinde hizmet vermektedir. Tema çocuklarının güvenlik hijyen temizlik ve konforunu her şeyden önce tutan tema okulları çocuklara spor bale satranç yaratıcı drama açık havada doğada oyun oynama gibi özellikli uygulamalı eğitimleri hayata geçirmektedir. Anaokulu ve ilkokul seviyesindeki çocukların sosyal ve duygusal gelişimleri yanında akademik başarılarını da önemsemektedir. Tema okulları Beykent kampüsü Beylikdüzü Büyükçekmece ve Esenyurt bölgelerindeki çocuk başına en büyük bahçe oranıyla en iyi okullar arasında yer almaktadır. TEMA Anaokulu tema İlkokulu ve tema Kids olarak küçük çocukların ebeveynli oyun gruplarından Anaokulu eğitimine radan da İlkokul eğitimine kadar bütünsel bir yaklaşım ile eğitim vermektedir.

bottom of page