top of page

Okula İlk Adım Atölye Programı

Evden okula yumuşak bir geçişi hedefleyen bu programda 2-4 yaş arası çocuklar küçük gruplar halinde Sanat, Spor, Masal ve Yoga gibi atölye çalışmaları ile zengin bir "ilk adım" deneyimi yaşarlar. 2014 yılında başlattığımız bu patentli program çocuklara sosyalleşmeyi ve paylaşmayı öğrenecekleri ev konforunda ve tam donanımlı bir ortamda eşsiz bir eğitim sunuyor.

 

ÖNEMLİ NOT: Giderek artan anaokulu programları yoğunluğu nedeniyle Okula İlk Adım Atölye Programı yıl içinde dönemler halinde düzenlenmektedir. Bu dönemlerin duyuruları sosyal medya hesaplarımızdan yapılmaktadır.

Tema Kids Beylikdüzü Anaokulu İlkokulu çocuklar öğretmen ve ailesiyle spor hareket yapıyor

Evden okula yumuşak bir geçiş hedefleyen bu programda 2-4 yaş arası çocuklar küçük gruplar halinde Sanat, Spor, Masal ve Yoga gibi atölye çalışmaları ile zengin bir "ilk adım" deneyimi yaşarlar.

 

​Okul öncesi çocuklar için tasarlanan bu özel program "Küçük çocuğumun bütün gününü okulda geçirmesi için daha erken" diyen anneler için hazırlandı. "Artık evden dışarı çıkmalı, kendi yaş grubundakilerle sosyalleşmeli ve yeni deneyimler kazanmalı. Ve bunu kısa sürelerde alışarak yapmalı!"

Tema Kids Beylikdüzü Anaokulu İlkokulu küçük çocuk jimnastik spor yapıyor

"Okula İlk Adım" programında çocuklar yeni ortamlarına alışana kadar anneler yanında bulunur. Sonrasında çocuklar öğretmenleri ve arkadaşları ile birlikte yaklaşık 2 saat süren aktivitelerini yaparlar.

Okula İlk Adım 2-4 yaş arasındaki çocuklara sosyalleşmeyi ve paylaşmayı öğrenecekleri ev konforunda ve tam donanımlı bir ortamda eşsiz bir eğitim programı sunuyor.

Tema Kids Beylikdüzü Anaokulu İlkokulu çocuklar öğretmenle yerde mutlu ders yapıyor

Okulla ilk defa tanışacak miniklerimizin keyifli ve kaliteli zaman geçireceği bu çalışmada öncelikle "küçük ve büyük kas gelişimi, dikkat toplama ve kendi yaş grubu ile etkileşimde bulunma" amaçlanmaktadır.
 

Çocuklar küçük gruplar halinde tekerlemeler ve şarkılarla dil gelişimlerini desteklerken, kavram çalışmalarını keyifle yaparlar.
 

Yaş gruplarına göre Masal veya Yoga öğretmenleri ile birbirinden ilginç etkinlikler yaparken, sınıf öğretmeni ile hikayeler okuyup oyunlar oynuyorlar. Çocukların hayal güçlerini destekleyici, ritim duygusunu pekiştirici çalışmalara katılıyorlar.

Tema Kids Beylikdüzü Anaokulu İlkokulu küçük çocuk öğretmen ve ailesiyle spor hareket yapıyor

300 metrekarelik özel spor salonumuzda ahşap materyaller ve sünger malzemelerle spor öğretmenleri ile birlikte çalışmalar yapıyorlar.

Montessori atölyesinin özel materyalleri ile farklı deneyimler yaşıyorlar.

Tema Kids Beylikdüzü Anaokulu İlkokulu anne ve kızı eğleniyor mutlu

Okula İlk Adım programının bir diğer kardeşi olan Gym-o-Play programı ise aynı yaş grubuna hitap eden daha çok erken yaş hareket eğitimi odaklı bir versiyondur.

 

Yeni açılacak kampüslerde bu programların düzenli olarak yapılması planlanmaktadır.

bottom of page