Telefon: 0212 910 20 30 | World Point Yaşam Merkezi, Pınartepe Mah. Orhangazi Cad. No: 43/A Beykent - Büyükçekmece / İSTANBUL | info@temakids.com

  • Tema Kids Facebook
  • Instagram - White Circle
  • Tema Kids YouTube

Copyright © 2014-2019 Tema Kids Çocuk Gelişim ve Beceri Kazandırma Merkezi

Please reload

Güncel Yazılar

Çocuklarınızda sağlıklı alışkanlıkların gelişmesi için 10 ipucu

October 23, 2017

1/7
Please reload

Popüler Yazılar

Çocuğunuzla beraber evde gerçekleştirebileceğiniz etkinlik önerileri!

15/06/2015

Kışın soğuk günlerde ya da yazın çok sıcak günlerde (tıpkı şimdi olduğu gibi), evde geçirmeniz gereken koskoca bir haftasonu var ise, çocuklarınızı nasıl oyalayacağınız, en büyük sorulardan biridir. Günümüzün kaçınılmaz gerçeği teknolojik aletler ile gün içerisinde yaşına göre 15 dakika – 2 saat arası bir süreden fazlasını, uzmanlar kesinlikle önerilmiyor. Hatta kesinlikle kaçınılması gerektiğinin altı çiziliyor. Peki o zaman bütün bir günü evde geçireceğimiz zamanlarda, çocuklarımızı nasıl oyalayacağız? Daha da önemlisi, oyalarken, onlara katkı sağlayacak neler yapabiliriz?

 

Biraz hayal gücü, biraz dağınıklığı göze alarak çocuklarımızla beraber gerçekleştirebileceğimiz, aynı zamanda onları eğlendirecek ve motor becerileri, hayal gücü gibi gibi farklı faydalar sağlayacak birkaç aktiviteyi sizinle paylaşalım istedik.

 

1 – Oyun hamurumuz ev yapımı

 

 

 

Hepimizin mutfağında bulunan malzemeler ile sağlıklı olduğuna emin olduğumuz oyun hamurları hazırlayabiliriz. Böylece hem yoğurma eylemi ile el kaslarının güçlenmesini sağlamış olursunuz, hem yanlışlıkla yutsa bile zarar vermeyeceğine emin olduğunuz maddeler kullanmış olursunuz, hem de eğlenceli zaman geçirmiş olursunuz.

 

Malzemeler: Su, un, krem tartar ve istenilen renklerde gıda boyası (krem tartar ve gıda boyası hemen hemen tüm baharatçılarda bulunabilir. Krem tartar yerine sirke de ekleyebilirsiniz. Yapışkanlığı ve tutuculuğu sağlamaya yarar)

 

2 – Kartondan ev

 

 

 

Evinizde karton yoksa bile, oturduğunuz semtteki marketin sattığı ürünlerin koyulduğu koliler işinizi görecektir. Başlangıçta zahmetli gelebilir ama yeni doğan sokak kedileri için minik bir ev hazırlayıp, sokağınızın köşesine yerleştirmek, hem çocuğunuza sokak hayvanları için faydalı bir davranış geliştirme düşünce ve duygusunu yaşatacak hem de bir arada eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Biraz hayal gücü ve planlama ile, çocuğunuz belki de ilerideki mesleğini belirleyecek ve mimar olmak için ilk adımlarını atmış olacaktır. İnternette bu konu başlığında pek çok video ve görsel mevcut. En kola