Hareket Eğitimi, Bilim ve Sanat Atölyeleri

ve tabii ki Müzik ve Dans!

 

İnsan hayatında en önemli dönem çocukluk yıllarıdır. Temelde çocuğun doğumundan 8 yaşa kadar hayatının kalan dönemini derinden etkileyecek muhteşem bir altyapı oluşur. Bedensel gelişiminin yanı sıra bilişsel ve sosyal becerilerin de şekillendiği bu ilk yıllarda, mutlu ve başarılı bir yaşamın yapıtaşları olan özgüven, disiplin ve yaratıcılık gibi özellikler de şekillenir.

 

Bütün bunları birçoğumuz zaten biliyoruz. Ebeveynlerin önemli bir kısmı, öyle ya da böyle, çocuklarını spor, sanat ve zihinsel gelişim ile ilgili alanlarda çeşitli aktivitelere katılmalarını teşvik ediyor. Bu gayretimizin amacı hayal gücü geniş, yaratıcı, sorgulayan, özgüveni yüksek ve kendini ifade edebilen mutlu bireyler olarak çocuklarımızın hayata bir adım önde başlamalarına destek olmak.

 

İşte bu noktada karşımıza önemli bir soru çıkar: Hangi aktiviteler çocuğuma daha uygun? Her çocuğun farklı yetenek ve ilgi alanları var. Kimisi hoplayıp zıplamaktan zevk alırken, kimisi yıldızları seyretmekten daha çok hoşlanır. Tema Kids farklı beceri ve ilgi alanları olan çocuklara bütünsel bir yaklaşımla aynı çatı altında seçenekler sunmak için tasarlandı. Burası her çocuğun kendi potansiyelini ortaya çıkarmasını, yeni ilgi alanları keşfetmesini sağlayacak, bir çocuk gelişim ve beceri kazandırma merkezi. Tüm aktiviteler Çoklu Zeka düşüncesine dayanan, merkezine çocuğun tanıdığı en değerli ve doğal öğrenme yöntemi olan "oyunu" koyan eğlenceli ve bütünsel bir yaklaşımla şekillendirildi.

 

Tema Kids okul öncesi temel hareket eğitiminden, resim ve heykele, yaratıcı dramadan bale ve modern dansa, Outdoor eğitiminden satranç ve akıl oyunlarına kadar geniş bir yelpazede birçok aktivitenin bir arada olduğu bir kompleks. Yeni aktivitelerin atölyeler altında şekilleneceği, 0-12 yaş arasındaki çocuklarınızın bedensel, bilişsel ve sosyal gelişimleri ile ilgili her zaman yeni bir şeyler bulabileceğiniz çok özel bir dünya.

UZMAN GÖRÜŞÜ

Okul Öncesi Dönemde Hareket Eğitimi ve Önemi

 

İDRİS GÜNDÜZALP / İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü

 

Hareket eğitimi, belli hareketlerin öğretilmesi olarak algılanmamalı, çocuğun stresten uzaklaştırılması ve ruhsal dengesinin sağlanması için araç olarak kullanılmalıdır.

 

Hareket eğitimi denince hareketin keşfedilmesi ve üretilmesi anlaşılmalıdır. Çocuğun problem çözme yeteneğinin geliştirilmesi ve kendini ifade etmesi için yeni keşifler yapmasına, yaratıcı çözümler üretmesine yardımcı olmak için de hareket eğitiminden yararlanılabilir. Hareket eğitimin diğer bir amacı da dayanıklılık, esneklik, çeviklik, kuvvet, sürat, denge, beceri ve koordinasyon gibi fiziksel uygunlukları geliştirmektir.

Yaş Gruplarına göre

Spor ve Atölye Programları

1/4
1/4
1/3
Anne ve Bebek Programları

 

Hamilelik döneminizden başlayabileceğiniz özel Yoga ve Pilates eğitimlerinizle, çocuğunuzla çok özel anları paylaşabileceğiniz anne-bebek sporu. Bebek sporla ilk defa tanışırken, anne de doğum sonrası formuna kavuşur, zindelik kazanır ve sosyal hayata dönüş yapar.

 

0 Yaş:         Hamile Yogası

6-12 Ay:     Anne-Bebek Pilates

12-24 Ay:   Gym-o-play Mini

 

1/3
Gym-o-Play (Hareket Eğitimi)

 

Müzik ve dans eşliğinde oyun ile temel jimnastik eğitimi. Çocuğunuzun en değerli ve doğal öğrenme yöntemi olan “oyunu” sağlıklı hareket eğitiminin kalbine koyduk. Oyun çocukları "Tablet Çocukları" olmasın diyen veliler için bir güzel haber daha...

 

2-4 yaş:   Gym-o-play Junior

4-8 yaş:   Gym-o-play

8-12 yaş: Gym-o-play Fitness (Cardio)

 

 

Anne ve Çocuk Atölyeleri
 

Bu dersler sadece anneler ve çocuklarına özel! Modern Dans, Zumba ve Body Fusion seanslarında hem sağlıklı ve formda olmanın hem de sevdiklerinizle birlikte eğlenmenin tadına varacaksınız. Pasta/Kurabiye Atölyesi'nde ise birbirinden lezzetli tadları uzman şef eşliğinde ve ortalığı dağıtıp, kirletme derdi olmadan hazırlamaktan zevk alacaksınız.

 

6-12 Yaş: Zumba

6-12 Yaş: Modern Dans

6-12 Yaş: Body Fusion

6-12 Yaş: Pasta/Kurabiye Atölyesi

1/4
1/4
Bilim Atölyeleri

 

Zihinsel oyunlara ilgi duyan çocukların vazgeçilmezidir matematik ve satranç! Bilim Atölyelerindeki programlar bir yandan çocuğun zihinsel gelişimine katkı sağlarken, Analiz-Sentez yapma, Strateji Geliştirme ve Problem Çözme becerileri kazanmasına da destek olur. Ayrıca, Neden-Sonuç ilişkisini daha iyi kavrayan çocuk, doğru zaman kullanımını da öğrenir.

 

6-12 Yaş: Math and Chess

6-12 Yaş: Temel Satranç

6-12 Yaş: Mental Aritmetik

6-12 Yaş: Zeka Oyunları

Sahne ve Performans Atölyeleri

 

Her çocuk duygularını müzik ve hareketle ifade etme potansiyeline sahiptir. Ritim duygusu, hareket yeteneği ve müziği algılama çocuğun gelişmesinde büyük rol oynar. Arkadaşlığın, birlikte çalışmanın, eğlencenin bir arada olduğu interaktif bir ortamda çocuklar hem kendi özelliklerini ve potansiyellerini fark etmeye başlar hem de dünyaya bakış açıları genişler.

 

5-12 Yaş: Bale

5-12 Yaş: Orff ve Beden Perküsyon

5-12 Yaş: Yaratıcı Drama

 

Doğa Sporları Programları

 

Doğa sporları ile erken yaşta tanışan çocuklar bir ömür boyu bunun avantajını yaşıyorlar. Her türlü güvenlik önleminin alındığı bir ortamda çocuklar “yaşayarak öğrenme”nin keyfini çıkartırlar. Hedeflere ulaşmak için kaynakları iyi kullanma, ekip halinde çalışma, planlama, katılım, problem çözme, karar verme, ve gerektiğinde liderlik rolü üstlenme gibi beceriler kazanılır. Gücünü doğadan alan, kendini savunma, disiplin ve saygı üzerine oturan Aikido eğitimi ile çocuğun kendine olan güveni perçinlenir.

 

6-12 Yaş: Outdoor Junior

6-12 Yaş: Survivor Junior

6-12 Yaş: Aikido

 

Telefon: 0212 910 20 30 | World Point Yaşam Merkezi, Pınartepe Mah. Orhangazi Cad. No: 43/A Beykent - Büyükçekmece / İSTANBUL | info@temakids.com

  • Tema Kids Facebook
  • Instagram - White Circle
  • Tema Kids YouTube

Copyright © 2014-2020 Tema Kids Çocuk Gelişim ve Beceri Kazandırma Merkezi