fbpx

20 Haziran'da Başlıyoruz!

TEMA KİDS BEYLİKDÜZÜ

OKULA İLK ADIM ATÖLYE PROGRAMI 2022 (24-48 Ay)

Tema Kids OKULA İLK ADIM Atölye programıyla 2022 yazında okul öncesi çocuklara açık havada ve okul ortamında oyun, spor, eğlence ile sosyal-duygusal gelişim çalışmalarını birleştiren benzersiz bir atölye programı sunuyor.

1. Dönem: 20 Haziran – 08 Temmuz
2. Dönem: 18 Temmuz – 05 Ağustos
[Pazartesi/Çarşamba ve Salı/Perşembe günleri, sabah (10:00-11:50) ve öğleden sonra
(13:00-14:50) seçenekleriyle.]

Previous slide
Next slide

 

24-48 ay çocuklar için OKULA İLK ADIM Atölye Programı 20 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR!
Okul öncesi dönemde evden okula GÜVENLİ ve KEYİFLİ bir geçiş hedefleyen program bu yaz 3’er haftalık 2 ayrı dönemde yapılacak.
Tema Kids 8 yıldır düzenlediği bu patentli programla, 24-48 ay arasındaki çocuklara sosyalleşmeyi ve paylaşmayı öğrenecekleri, ev konforunda ve tam donanımlı bir ortamda eşsiz bir eğitim programı sunuyor.

24-48 ay arası çocuklar için tasarlanan bu program “Küçük çocuğumun yeni arkadaşlar edinmesini, onlarla oyun oynamasını ve bir yandan okul fikrini sevmesini istiyorum” diyen anneler için hazırlandı.

“Artık evden dışarı çıkmalı, kendi yaş grubundakilerle sosyalleşmeli ve yeni deneyimler kazanmalı. Ve bunu kısa sürelerde alışarak yapmalı!”

Evden okula yumuşak bir geçiş hedefleyen “Okula İlk Adım” programında çocuklar yeni ortamlarına alışana kadar anneler okul yakınında bulunur. Sonrasında çocuklar öğretmenleri ile birlikte aktivitelerini yaparlar.

Okulla ilk defa tanışacak miniklerimizin keyifli ve kaliteli zaman geçireceği bu yarım günlük çalışmalarda “küçük kas gelişimi, dikkat toplama ve kendi yaş grubu ile etkileşimde bulunma” amaçlanmaktadır.

PROGRAM İÇERİĞİ

Çocuklar küçük gruplar halinde Spor, Dans ve Müzik, Montessori, Duyusal Oyun ve Drama atölye çalışmaları ile zengin bir “ilk adım” deneyimi yaşarlar. Atölyelerimizin bir bölümü geniş bahçe alanımızda AÇIK HAVA SINIFLARINDA diğer bölümü ise OKUL ORTAMINDA yapılmaktadır.

● Okul öncesi çocuklar için özel tasarlanmış güvenli SPOR SALONUMUZDA ahşap materyaller ve sünger malzemelerle spor öğretmenleri ile birlikte çalışmalar
yapacaklar.
MONTESSORİ ATÖLYESİNİN özel materyalleri ile farklı deneyimler yaşayacaklar.
● Çocuklar küçük gruplar halinde tekerlemeler ve şarkılarla dil gelişimlerini desteklerken, kavram çalışmalarını keyifle yaparlar.
● Yaşam deneyimlerinden yola çıkarak doğaçlama, rol oynama, canlandırma gibi tekniklerden yararlanarak eğlenerek öğreneceğimiz müzik, dans ve eğlence dolu DRAMA ATÖLYESİ
● Farklı malzemeler kullanılarak duyuları harekete geçirecek DUYUSAL OYUN ATÖLYESİ küçüklerimizin vazgeçilmezi
DANS VE MÜZİK atölyesindeki çalışmalarda çocukların hayal güçlerini destekleyici, Orff teknikleri ile ritim duygusunu pekiştirici çalışmalara katılacaklar.