MAKER / KODLAMA / ROBOTİK (5-12 yaş)

Teknoloji dünyasının küçük devleri artırılmış gerçeklik ve kodlama ile tanışıyor. Bu atölyede robotlar değil çocuklar problem çözmeyi öğreniyor. Tema Kids Maker Atölyesi ile üç boyutlu düşünme zamanı...

Maker çevresindeki ürünleri tüketirken aynı zamanda üretmek içinde çaba harcayan kişidir. Yani alım gücü olsa bile ihtiyacı olan ya da hobi olarak gördüğü fikirleri, gerekli araçları kullanarak en kısa şekilde ürüne dönüştüren kişidir. Bu hareket dijital üretim araçları diye adlandırdığımız 3D yazıcı, lazer kesiciler ve mini CNC tezgahları ile hızla yayılan bir akıma dönüşmüştür. Genellikle Amerika’da çekilen ve hep TV programlarında gösterilen, o garaj çalışmaları aslında Maker akımının ilk örnekleriydi.

Maker Atölyesi’nde çocuklar için özel olarak üretilmiş batarya düzenekleri ve profesyonel araçlar ile çocukların kendi robot mekanizmalarını tasarlamalarını sağlıyoruz. Çocuklara, neden-sonuç ilişkisi kurabilme, matematiksel düşünme, mantıksal kurgu oluşturabilme becerileri kazandırmayı hedefliyoruz. Çocuklarımıza bilimi sevdirmek, geleceğin mucitlerini, mühendislerini, tasarımcılarını keşfetmek en büyük gayemiz.

 

Uzman eğitmenlerimiz ve profesyonel araçlar ile yürüttüğümüz programda çocuklar eğlenirken üretmeyi öğreniyorlar.

ALBERT

Çocuklar kodlamanın ve algoritmanın temelini öğrenirken matematiksel ve mantıksal kurgu oluşturabilme becerisi kazanırlar. Sensörlü ve tepkiler veren akıllı mekanizmaları ve ekipmanları kullanma becerileri artar. İnteraktif İngilizce eğitimler sayesinde kalıcı dil eğitimi desteklenir. Robotun animasyonlarla kelime öğretme tekniği sayesinde ezberlenen kelimeler içselleşir.

ROBOTIC PETS

Üç boyutlu düşünme, tasarım ve mühendislik becerileri kazandırır. Parmak motor kabiliyetleri önemli ölçüde gelişir. Hareketli sistem kurgulama ve hareket mekanizmalarını kavrama becerileri gelişir.

Lego WeDo

Çocukları bilim heyecanıyla en doğru yaşta tanıştıran, gerçek hayata ait problemleri bilimsel yöntemlerle çözmelerini sağlayarak özgüvenlerini geliştiren robotik kodlama setidir. Bilimi soyut bir kavram olmaktan kurtarır, elle tutulur, heyecan verici, bir araca dönüştürür.


Bu atölye bilimi gerçek hayata ait problemleri çözmek için kullanır; merak etmeyi, çözüm bulmayı öğretir, soru sorma özgüvenini kazandırır. Mühendislik, teknoloji ve yazılım ile ilgili deneyim ve keşifler yaşatarak bilimden heyecan duymalarını sağlar.

KODLAMA

Kodlama ve bilgi işlemsel düşünme becerileri bugün mümkün kılınan tüm teknolojilerin arkasındaki önemli beceridir. Çocukları, teknolojiyi sadece tüketen değil, onun gelişimi ve üretimine katkı sağlayacakları bilgi ve becerilerle donatmak önemlidir. Çocukları erken yaşta kodlama ve bilgi işlemsel düşünme ile tanıştırmak ve onları kodlama üretim sürecinin bir parçası yapmak gelecekte kendilerinin de teknoloji geliştiren bireyler olmasını sağlayacaktır.

Telefon: 0212 910 20 30 | World Point Yaşam Merkezi, Pınartepe Mah. Orhangazi Cad. No: 43/A Beykent - Büyükçekmece / İSTANBUL | info@temakids.com

  • Tema Kids Facebook
  • Instagram - White Circle
  • Tema Kids YouTube

Copyright © 2014-2020 Tema Kids Çocuk Gelişim ve Beceri Kazandırma Merkezi