6-12 YAŞ DOĞA KAŞİFLERİ PROGRAMI

SIK SORULAN SORULAR

Sevgili Tema Kids takipçileri,

 

Öncelikle Doğa Kaşifleri programına gösterdiğiniz yoğun ilgiden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Pazar sabahı erken saatte gerçekleştirmek durumunda kaldığımız toplantıya katılamayan birçok takipçimiz gün boyu telefon ve mesajlarıyla bizi soru bombardımanına tuttular. Bu yoğun ilgi karşısında yeni bir toplantı günü ayarlamak zorunlu hale geldi.

 

15 Nisan Çarşamba saat 19:30'da bugün yaptığımız bilgilendirme toplantısını tekrarlayacağız. Toplantıya katılan velilerimiz yine akıllarındaki her türlü soruyu direkt olarak eğitmenlerimize sorup, cevabını alabilecekler.

 

Katılım için lütfen www.temakids.com ana sayfada SOL tarafta yer alan TANITIM KAYIT formunu doldurun. Böylelikle biz de misafirlerimiz için yeterince hazırlık yapabiliriz.

 

12 Nisan Pazar sabahı yapılan ilk toplantıda velilerimiz tarafından 3 eğitimcimize sorulanlardan öne çıkan birkaçı ve cevapları:

 

1.) 5 Haziran gecesi tüm çocuklar kampta kalmak zorunda mı?

Hayır. O akşamki etkinliğin amacı çocuklara akşam kampının heyecanını ve keyfini taddırmak. Çocuklar 18:00 gibi kampa gelecekler. Meşaleler ile aydınlatılan kamp alanında arkadaşlarıyla birlikte 8 hafta boyunca öğrendikleri becerilerle kendi çadırlarını kuracaklar. Sucuk ekmek, marşmelov, müzik ve oyunlar ardından 21:00-22:00 arası 6-8 yaş grubu ve gece kalmayacak 9-12 yaş grubu çocukları aileleri teslim alacak. Geri kalanlar gece boyunca ayakta olacak 8 eğitmen eşliğinde tam güvenli kampta sabahlayacaklardır. Bu ekibi aileleri 6 Haziran sabahı kahvaltı sonrası kamptan teslim alacaklardır.

 

2.) Doğa Kaşiflerinin yanında neler bulunmalı? Bize yol gösterecek bir liste var mı?

Evet. Bu liste http://www.temakids.com/#!doga-kasifleri/c1mdj adresinde sağ tarafta yer alıyor.

 

3.) Kızımın sabah yüzme dersi var. Programınıza nasıl katılacak?
Bu yaş aralığındaki çocukların haftasonları genellikle başka aktivitelere de katılımları olduğundan dolayı elastik bir zaman planlaması yaptık. Buna göre katılımcıların:

 

10:00-12:00
13:00-15:00
16:00-18:00

 

saatleri arasında 3 ayrı seçeneği bulunuyor. Ancak, bu saatlerdeki yoğunluklar değişkenlik gösterebilir. Perşembe ve Cuma günleri sınıfların dağılımlarını netleştirmek istiyoruz. Bu nedenle,http://www.temakids.com/#!doga-kasifleri/c1mdj SAĞ taraftaki katılım formunu geciktirmeden bize ulaştırmanızı rica ediyoruz.

 

4.) Durusu'ya yapılacak doğa yürüyüşüne aileler katılabilir mi?

Çocukların yanında olmadığımız sürece bizce sorun yok :-)
Şaka bir yana, bu çalışmada öncelikli hedefimiz Doğa Kaşifleri'nin KENDİ maceralarını ekip arkadaşları ve eğitmenleri ile birlikte deneyimlemelerine fırsat tanımak. Tecrübelerimiz gösteriyor ki, "Anne bak ben şunu gördüm", "Baba bak şuraya kadar zıplayabiliyorum" gibi anne ve babaya bağımlı bir gezidense, kendilerine ve çevrelerine odaklandıkları bir gezi onların bireysel gelişimleri için daha faydalı oluyor. Bırakın çantadaki pusulalar, dürbün ve büyüteçler ortaya çıksın ve maceraseverler eğitmenlerinin yönlendirmeleriyle yeşile ve ağaca bir başka gözden baksınlar. Ama söz ailelerle birlikte bir haftasonu etkinliğini mutlaka ayrıca yapacağız!

 

5.) Çocuğumun bazı şeylere alerjisi var. Bunu nasıl size aktaracağım?

Bu ve benzeri konularda sizden bilgi toplamaya çok önem veriyoruz. Bu nedenle kamplara katılabilmek için önceliklehttp://www.temakids.com/#!doga-kasifleri/c1mdj adresinde SAĞ tarafta yer alan katılım formunu mutlaka doldurmalısınız.

 

6.) Çocuğum aktiviteye katılırken beklememiz mi gerekiyor? İstersek biz anne ve babaların bekleyebileceği bir yer var mı?

Evet. Kafeterya alanımız ve kampüs genelinde zaman geçirebileceğiniz alanlar mevcut. Ayrıca, ilk hafta tanışmasının ardından alana ve arkadaşlarına alışacak kaşifleri alanda keyif aldıkları şeyle baş başa bırakıp, siz de kendi işlerinizi halledebilirsiniz. 2 saat az bir zaman değil!

 

7.) Bu eğitim ilk defa mı yapılıyor?
Benzeri eğitimler Almanya, İsviçre, ABD gibi ülkelerde çok uzun yıllardır küçük yaşlardan itibaren yapılıyor. Ülkemizde ise ağırlıklı olarak yetişkinlere yönelik outdoor eğitimleri veriliyor. Bizim bilgimiz dahilinde bu formatta ve içerikte çocuklara yönelik bir eğitim ülkemizde ilk defa yapılıyor. Bu nedenle bu çalışmaya çok özeniyor, psikolog ve pedagogların tasarladığı bir programı uzun yıllardır alandaki eğitimleri veren çok deneyimli bir kadro ile gerçekleştiriyoruz.

 

8.) Kardeş, yakın akraba, sınıf ya da siteden arkadaşlarımızla grup halinde katılmak istesek?
Böyle bir durumda lütfen bunu bize telefon ya da mesajla bildiriniz. Ayrıca, katılım formunda bu noktayı belirtiniz. Bu durumda grup indirimleri de gündeme geliyor. Lütfen hatırlatınız.

 

9.) Bu etkinliğin devamı ya da tekrarı olacak mı?
Evet. Bu eğitim yaz sezonu ve Eylülde yeni dönemde yeni katılımlar ve yeni parkurlar ile devam edecektir. Ancak, bu ilk kampın bazı özel sürprizleri var. Bunu da unutmayın :-)

 

10.) Yaz için outdoor planlarınız nelerdir?
Okullar kapandıktan sonra İstanbul'a yakın bir bölgedeki kamp alanımızda 9-12 yaş grubu için haftalık kamp çalışmalarımız yapılacaktır. Bu kampın duyurusu Haziran ayı başında yapılacaktır.

DOĞA KAŞİFLERİ
MALZEME LİSTESİ

 • Sırt çantası

 • Rahat hareket edebileceği kıyafet ve mutlaka yedeği

 • Salon çalışmaları için tshirt ve eşofman

 • Araziye uygun bot veya spor ayakkabı

 • Güneş gözlüğü ve kremi

 • Küçük el feneri veya alın feneri

 • Su matarası

 • Şapka ve bandana

 • Yağmurluk

 • El pusulası

 • Düdük

 • Varsa kullandığı ilaç ve kullanım ölçeği bilgilendirmesi

Tema Kids Çocuk Gelişim ve Spor Doğum günü Parti Merkezi
Tema Kids Çocuk Gelişim ve Spor Doğum günü Parti Merkezi

Telefon: 0212 910 20 30 | World Point Yaşam Merkezi, Pınartepe Mah. Orhangazi Cad. No: 43/A Beykent - Büyükçekmece / İSTANBUL | info@temakids.com

 • Tema Kids Facebook
 • Instagram - White Circle
 • Tema Kids YouTube

Copyright © 2014-2020 Tema Kids Çocuk Gelişim ve Beceri Kazandırma Merkezi