6-12 YAŞ DOĞA KAŞİFLERİ PROGRAMI

Türkiye'de ilk defa çocuklar için özel hazırlanmış parkurlarda doğa sporları eğitimi.

               Tema Kids 6-12 Yaş Doğa Kaşifleri programı başlıyor!

Her anı eğlence dolu bir maceraya davetlisiniz...               

Doğada spor ve eğlenceyi birleştiren Macera Takımında yer almaya hazır mısın?

18 Nisan - 06 Haziran arası her cumartesi 2'şer saat spor, macera ve eğlence...

5-8 YAŞ VE 8-12 YAŞ
HAFTA İÇİ VE SONU YAZ KAMPLARI BAŞLIYOR.

DETAYLI BİLGİ 27 MAYIS ÇARŞAMBA GÜNÜ

BURADA VE FACEBOOK SAYFAMIZDA!

 

NEDİR? 
Bu programla macera takımı üyeleri doğada spor yapacak, tırmanacak, kamp kuracak, ekip arkadaşlarıyla birlik olacak ve gerektiğinde takımına liderlik yapacak, özel hazırlanmış parkurlarda terleyecek, harita ve pusula kullanarak hazine arayacak, kamp ateşinde yiyeceğini pişirecek, doğada kendi kurduğu çadırında yatacak ve en önemlisi çok eğlenecek...

 

Doğa kaşifleri eğlenirken yepyeni birçok şey öğrenecek, öğrenirken doğada kendi macerasını yaşayacak!

 

NEDEN?
Ev ile okul arasında sıkışmış, sanal dünyalarında gerçeklikten kopan tablet çocuklarının artık bir nefes almaya, doğada enerjilerini boşaltıp, gerçek dünyanın eğlencesiyle tanışmaya ihtiyacı var.

 

Doğada zaman geçiren çocuklar özgüvenleri gelişmiş, araştırma ve keşfetmeyi seven, bağışık sistemleri kuvvetlenmiş, 5 duyu organını etkin olarak kullanan, şehir hayatının getirdiği obezite, hırçınlık, depresyon, dikkat dağınıklığı, zayıflayan sosyal beceriler gibi olumsuzluklardan uzak, sağlıklı bireyler olurlar.

 

Çocuklar böyle sıradışı bir deneyimle erken yaşta tanıştıklarında bu onların bir parçası haline gelir. Aktif bir doğa sporcusu olmanın çocuklara faydası sadece fiziksel değildir. Doğa sporları deneyimleri özgüven ve karakter gelişiminde belirleyici bir etkiye sahiptir. Kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenir, yepyeni becerilerle donanırlar ve hayatlarında açılan bu yeni sayfada kendi maceralarına adım atarlar.

 

Bu kamp yeni nesil maceraseverlere doğa sporlarının gücünü tanıştıracak.

 

NASIL?
8 hafta sürecek bu programda doğa kaşifleri cumartesi günleri 2 şer saat kampa girecekler. Bunun bir saati özel parkurlarda mücadele etmeyi gerektiren salon çalışmaları, diğer saati ise doğa derslerini ve oyunlarını içeren bahçe çalışmalarından oluşmaktadır.

 

Ilk 3 haftanın ardından dördüncü hafta macera takımları doğa yürüyüşüne (trekking) gidecekler. Son hafta ise kendi kuracakları kamplarında takım arkadaşlarıyla birlikte bir gece konaklayacaklar.

 

NOT: 5 haziran akşamı yatılı kamp programı 9-12 yaş grubu çocuklar için geçerlidir. 6-8 yaş grubundaki çocuklarımız ve 9-12 yaş grubundan gece kalmak isteyenler dışındakiler akşam saat 21:00'a kadar programa katılıp, daha sonra aileleri tarafından teslim alınacaktır. Buradaki birinci amaç çocuklara akşam kampı farklılığını ve keyfini yaşatmak. 9-12 yaş grubundan gece kampta kalan çocuklarımız ise eğitmenler dahil 8 ekip lideri gözetiminde tamamı güvenli bir kampüs içerisinde geceyi ekipten arkadaşları ile birlikte geçirecekler.

 

Biz onlara doğanın kapısını açacağız. Eğitimler ve malzemeler sadece araçları olacak. Gerisini zamanımızın harika çocukları yapacaklar. Doğayla öğrenecekler, macera ile eğlenecekler.

 

NEREDE?
Tema Kids'in Beykent'teki merkez kampüsünde. 65 dönümlük güvenli bir kampüs içerisinde yer alan Tema Kids, tek katlı binalar ve yemyeşil bahçelerden oluşan bir komplekstir. Durusu Park civarında yapılacak doğa yürüyüşü dışındaki bütün çalışmalar Tema Kids tesislerinde gerçekleştirilecektir.

 

NE ZAMAN?
Macera Takımı ilk kampına 18 nisan cumartesi günü girecek. Ardından her cumartesi ikişer saat yapılacak çalışmalardan sonra 5 haziran cuma gecesi konaklamalı kamp yapılacaktır. 6 haziran cumartesi sabahı ailelerin de katılacağı bir törenle Doğa Kaşiflerine cesaret belgeleri verilecektir.

 

Bu yaş aralığındaki çocukların haftasonları genellikle başka aktivitelere de katılımları olduğundan dolayı elastik bir zaman planlaması yaptık. Buna göre katılımcıların:

10:00-12:00
13:00-15:00
16:00-18:00

saatleri arasında 3 ayrı seçeneği bulunuyor.
 

KİMLER TARAFINDAN?
Macera takımının eğitimleri Türkiye'nin en iyi dağcı ve doğa sporu eğitmenlerinden Sönmez Erkaya (9-12 yaş) ve uzun yıllardır birçok okulda çocuklara tırmanış ve doğa sporları eğitimleri veren Fatma Eyüboğlu (6-8 yaş) tarafından verilecektir. Sönmez Erkaya halen Koç Üniversitesi'nde dersler verirken, Fatma Eyüboğlu ise Cihangir Koleji'nde aktif olarak çocuklara uygulamalı eğitim vermektedir. Ayrıca çocuk gelişim uzmanı Gülay Polat ve uzman psikolog Cumhur Amasyalı programın danışmanlığını yürüteceklerdir.

 

 

Tema Kids 6-12 Yaş Doğa Kaşifleri Program İçeriği ve Hedeflenen Faydaları:

 

DOĞA KAŞİFLERİ
MALZEME LİSTESİ

 • Sırt çantası

 • Rahat hareket edebileceği kıyafet ve mutlaka yedeği

 • Salon çalışmaları için tshirt ve eşofman

 • Araziye uygun bot veya spor ayakkabı

 • Güneş gözlüğü ve kremi

 • Küçük el feneri veya alın feneri

 • Su matarası

 • Şapka ve bandana

 • Yağmurluk

 • El pusulası

 • Düdük

 • Varsa kullandığı ilaç ve kullanım ölçeği bilgilendirmesi

Tema Kids Çocuk Gelişim ve Spor Doğum günü Parti Merkezi
Tema Kids Çocuk Gelişim ve Spor Doğum günü Parti Merkezi

Telefon: 0212 910 20 30 | World Point Yaşam Merkezi, Pınartepe Mah. Orhangazi Cad. No: 43/A Beykent - Büyükçekmece / İSTANBUL | info@temakids.com

 • Tema Kids Facebook
 • Instagram - White Circle
 • Tema Kids YouTube

Copyright © 2014-2020 Tema Kids Çocuk Gelişim ve Beceri Kazandırma Merkezi