Tema Kids Doğa Kaşifleri Yaz Kampları

DOĞA KAŞİFLERİ YAZ KAMPLARI

Türkiye'de ilk defa çocuklar için özel hazırlanmış parkurlarda
doğa sporları eğitimi ve yaz kampları!

 

Tema Kids, Doğa Kaşifleri Yaz Kampları ile 2015 yazı için 5-10 yaş arası çocuklara doğada spor ve eğlenceyi birleştiren benzersiz eğitim programları sunuyor.

 

22 Haziran-10 Temmuz/13 Temmuz-31 Temmuz/3 Ağustos-21 Ağustos dönemlerinde 

YAZ KAMPI: Pazartesi-Cuma 09:00-16:30 arası

GÜNÜBİRLİK KAMP: C.tesi-Pazar 10:00-12:00 ya da 13:00-15:00 arası

 

 

NEDİR? 

Hafta içi ve hafta sonu alternatifleriyle profesyonel eğitmenlerin gözetiminde gerçekleştirilecek kamplarda Doğa Kaşifleri doğada spor yapacak, özel hazırlanmış parkurlarda terleyecek, tırmanacak, kamp kuracak, ekip arkadaşlarıyla birlik olacak ve gerektiğinde takımına liderlik yapacak, harita ve pusula kullanarak hazine arayacak, kamp ateşinde yiyeceğini pişirecek, kendi kurdukları çadırlarda yatmanın heyecanını yaşayacak ve en önemlisi çok eğlenecekler! 

 

Doğa kaşifleri eğlenirken yepyeni birçok şey öğrenecek, öğrenirken doğada kendi macerasını yaşayacak!

 

Biz Doğa Kaşifleri'ne doğanın kapısını açacağız. Eğitimler ve malzemeler sadece araçları olacak. Gerisini zamanımızın harika çocukları yapacaklar!

 

NEDEN?

Bu kamp yeni nesil maceraseverlere doğa sporlarının gücünü tanıştıracak.

 

Ev ile okul arasında sıkışmış, sanal dünyalarında gerçeklikten kopan tablet çocuklarının artık bir nefes almaya, doğada enerjilerini boşaltıp, gerçek dünyanın eğlencesiyle tanışmaya ihtiyacı var.

 

Doğada zaman geçiren çocuklar özgüvenleri gelişmiş, araştırma ve keşfetmeyi seven, bağışık sistemleri kuvvetlenmiş, şehir hayatının getirdiği obezite, hırçınlık, depresyon, dikkat dağınıklığı, zayıflayan sosyal beceriler gibi olumsuzluklardan uzak, sağlıklı bireyler olurlar.

 

Çocuklar böyle sıradışı bir deneyimle erken yaşta tanıştıklarında bu onların bir parçası haline gelir. Aktif bir doğa sporcusu olmanın çocuklara faydası sadece fiziksel değildir. Doğa sporları deneyimleri özgüven ve karakter gelişiminde belirleyici bir etkiye sahiptir. Kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenir, yepyeni becerilerle donanırlar ve hayatlarında açılan bu yeni sayfada kendi maceralarına adım atarlar.

 

NEREDE?

Tema Kids'in Beykent'teki merkez kampüsünde. 65 dönümlük güvenli bir kampüs içerisinde yer alan Tema Kids, tek katlı binalar ve yemyeşil bahçelerden oluşan bir komplekstedir.

 

Doğa yürüyüşleri, orman kampları ve buz pateni dışındaki bütün çalışmalar Tema Kids tesislerinde gerçekleştirilecektir. (Servis güzergahlarımız için bilgi alınız.

 

ÜÇ HAFTALIK (HAFTA İÇİ) YAZ KAMPI

22 Haziran-10 Temmuz

13 Temmuz-31 Temmuz

3 Ağustos-21 Ağustos

 

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma 09:00-16:30

 

Öğle yemeği ve 2 ara öğün dahil

Katılım Ücreti: 2.500 TL

 

Her sabah Güne Merhaba Dansı ile başlayacak üç haftalık programlar, özel parkurlarda mücadele etmeyi gerektiren salon çalışmaları, doğa dersleri ve oyunlarını içeren bahçe çalışmaları, oyun, spor, sanat ve eğitimi birleştiren etkinlikler ile sürecek. 

 

Katılımcılar yüzme, binicilik, tenis, buz pateni, zumba junior gibi değişik sportif aktivitelerin yanı sıra açık havada yaratıcı drama ve sokak oyunları ile yaratıcılığını geliştirecek, pasta kurabiye atölyesinde kendi elleri ile hazırladıkları yiyecekleri tatmanın ve arkadaşları ile paylaşmanın mutluluğunu yaşayacaklar. Kendilerine özel ekim alanında yetiştirecekleri bitkiler sayesinde doğa ile içiçe olmanın keyfine varacaklar. Haftada bir gün orman kampına (trekking) gidilecek, üç haftanın sonunda Cuma akşamı gece kampı yapılacak ve Doğa Kaşifleri'ne törenle Cesaret Belgeleri ve Doğa Kaşifi Tılsımları verilecek.

 

ÖNEMLİ NOTLAR ve KAMP KURALLARI:

 1. Doğa Kaşifleri eğitim programının yaz kampı formatında zenginleştirilmiş bir versiyonu olacak bu çalışmada temel programa ek olarak: 

  > Yüzme

  > Binicilik

  > Tenis

  > Pasta kurabiye atölyesi

  > Buz pateni

  > Yeşillikler üzerinde yaratıcı drama

  > Sokak oyunları

  > Zumba junior

  gibi aktiviteler yer alacaktır.

   

 2. Özenli bir çalışmanın ürünü olan bu butik kamp programında her 4 öğrenciye 1 eğitmen düşmektedir.

 3. Kayıtlarımız programlara ayrılmış olan kontenjan dolana kadar devam edecektir. Kontenjan dolduğunda ise kayıtlarımız kapanacaktır. Kayıt formunun doldurulması ve ön kayıt ücretinin yatırılması sıralamada esastır.

 4. Orman kampları Çilingoz Tabiat Parkı, Atatürk Arboretumu ve Florya Atatürk Ormanı'nda yapılacaktır.

 5. Her Doğa Kaşifi'nin bahçede kendi ekim alanı olacak. Kamp sonrasında bitkilerini evlerine götüreceklerdir.

 6. Kampta öğle yemeği dışında saat 10:00 ve 16:00'da 2 ara öğün verilecektir.

 7. Gece kampının ardından Doğa Kaşifleri'ne ailelerin de katılacağı bir törenle Cesaret Belgeleri ve Doğa Kaşifi Tılsımı verilecektir.

 8. Servis imkanımız bulunmaktadır. Yeterli çocuk sayısına ve adreslerine göre servis güzergahları belirlenecektir. Servis hizmeti kamp ücretine dahil değildir.

 9. Çocuğunuzun özel sağlık durumu ile ilgili bilmemiz gereken ayrıntıları başvuru bilgi formunda detaylarıyla belirtiniz. Çocuğunuzun fiziksel aktivite içeren atölye çalışmalarına katılmasında engel teşkil eden bir sağlık sorunu varsa kayıt sırasında bilgilendirmeniz gerekmektedir.

 10. Doğa Kaşifleri'nin programa ve mevsime uygun rahat kıyafetlerle gelmesi beklenmektedir. Havuz çalışmalarının gerçekleşeceği günlerde çocukların yanlarında havlu, mayo, gözlük, bone ve terlik getirmeleri gerekmektedir.

 11. Doğa Kaşifleri'ne kampın başlangıcında tişört, kamp çantası ve buff hediye edilecektir. Bu sayfanın sağ üst bölümünde yer alan malzemeleri her gün kampa gelirken çantalarında getireceklerdir.

 12. Ödemeler 2 eşit taksit halinde yapılabilir. Peşin ödemelerde %5, kardeş veya arkadaşa %10 indirim uygulanmaktadır. Ayrıca, 3 kişilik gruplara %15, 5 ve üzeri gruplara ise %20 özel indirim yapılmaktadır. Azami indirim oranı %25'tir. Kayıt iptali ve para iadesi yapılmamaktadır.

 13. Mücbir sebep haricinde, devamsızlık hallerinde hiç bir koşulda iade yapılmayacaktır.

 14. Resmi ve dini bayramlar nedeniyle çalışma yapılamayan günler için ücret iadesi veya başka bir döneme devir uygulamamız bulunmamaktadır.

 15. Amacımız çocuklara doğa sporu oyunları aracılığıyla sağlıklı bir kültür kazandırırken keyifli vakit geçirecekleri emniyetli bir ortam yaratmaktır. Rahatsız edici davranışlar içinde bulunan, kendisine veya başkalarına zarar veren çocuklar uyarılara rağmen bu tip olumsuz davranışlara devam etmeleri durumunda, program ile ilişkileri kesilecektir.

 16. Programdan en yüksek verimi alabilmek için her türlü oyuncak, cep telefonu, bilgisayar v.b elektronik eşyaların kullanımına izin verilmeyecektir. Çocukların yanında getirdikleri bu tip eşyaların kaybolmasından Tema Kids sorumlu değildir.

 17. Tema Kids programların içerik ve süreleri ile ilgili değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

DOĞA KAŞİFLERİ
MALZEME LİSTESİ

 • Sırt çantası

 • Rahat hareket edebileceği kıyafet ve mutlaka yedeği

 • Salon çalışmaları için tshirt ve eşofman

 • Araziye uygun bot veya spor ayakkabı

 • Güneş gözlüğü ve kremi

 • Küçük el feneri veya alın feneri

 • Su matarası

 • Şapka ve bandana

 • Yağmurluk

 • El pusulası

 • Düdük

 • Varsa kullandığı ilaç ve kullanım ölçeği bilgilendirmesi

Tema Kids Çocuk Gelişim ve Spor Doğum günü Parti Merkezi
Tema Kids Çocuk Gelişim ve Spor Doğum günü Parti Merkezi

"Harika bir fikirle yola çıkan ve bunu son derece severek uygulayan müthiş bir ekip!!! Tuğra 7/24 orada kalabilecek kadar mutlu ve heyecanlı her defasında... Çocuklarımıza yaşattığınız bu güzel deneyim ve aynı zamanda eğitim için teşekkürler Tema Kids!!!"

 

Elif Berberi GENÇ

Tuğra'nın Annesi

"Uzun süredir arayıp da karşılaşmadığım, çocuğuma şehir hayatında ne kadar da uğraşsam veremeyeceğim çok değerli bir eğitim. Metehan da bayıldı ve hemen 'haftaya da gelebilir miyiz?' diye sorunca dedim ki 'kesinlikle dogru adresteyiz!' Tema Kids ekibi şahane, mekan içeride de dışarıda da tam kıvamında. Herşeyi çocukları düşünerek detaylı bir şekilde hesaplamışlar. Herşeyden öte çocukların gözünün içine bakıyorlar. Tüm ekibe herşey için sonsuz teşekkürler. İlk eğitimimizdi, harika gecti. Sonrakilere koşa koşa geleceğiz!"

Fatma Yakasız GÖREN

Metehan'ın Annesi

"Eğitmenlere, tüm Tema Kids ekibine teşekkürler! Çocukların ağaçlara sarılmaları, çimlerde yuvarlanmaları, toprakla, doğa ile bu kadar haşır neşir olmaları... İstanbul'da ender yaşanabilecek bir macerayı yaşattınız. Çok çok teşekkürler:)"

 

Elif Füsun AYGÜN

Çağan Ege'nin Annesi

"Bir haftadır ishal ve kusma nedeniyle evde yatan oğlum Tema kids trekking günü zımba gibi oldu! Bazen ilaçlar yeterli olmuyor iyileşmeye! Onun ihtiyacı demek doğada arkadaşları, Tema Kids eğitmenleri ve aktiviteymiş. Çocuğuma kattıklarını gördükçe doğru bir karar verdiğimizi anlıyorum! Teşekkürler herşey için!"

Gamze Öztürk KARABULUT

Tuna'nın Annesi

 

"Çocuklar için müthiş bir deneyim. Unutamayacakları macera tadında bir etkinlik. Hem eğleniyorlar, hem öğreniyorlar. Teknolojiden uzak, doğayla başbaşa kaldıkları, enerjilerini tükettikleri, yeteneklerinin keşfedildiği ve en önemlisi özgüvenlerinin geliştiği bu programda emeği geçen tüm eğitmenlerimize teşekkür ederim."

Bilgin OKUTAY

Özgür'ün Annesi

 

"Defne heyecanla gidiyor. Çocuklar için eğitici, eğlenceli ve çekincelerini yenme konusunda çok başarılı. Teşekkürler."

Huriye MALLİ

Defne'nin Annesi

 

"Tek kelime ile muhteşem! Tebrikler ve hayallerinizi çocuklarımızla buluşturduğunuz için teşekkürler!"

Dilek Ünal YALAVAÇ

Kerem'in Annesi

"Doğa Kaşifleri programı çok donanımlı. Şimdiye kadar ülkemizde benzeri olmayan oldukça yaratıcı bir program. Oğlum doğanın daha da çok farkında. Ödevlerini bile daha istekli yapar oldu."

Fulya ŞENER
Ali Efe'nin Annesi

 

"Bu programın çocuklarımızın özgüven kazanması için çok iyi olduğunu düşünüyoruz. Doğaya uyumlu yaşamanın başarıyı ve disiplini getirdiğine inanıyoruz. Bu program çocuklarımızın şehir hayatındaki birçok eksikliğini gideriyor."

Uğur META

Bartu'nun Babası

 

GÜNÜBİRLİK (HAFTA SONU) KAMPI

Cumartesi ve Pazar 10:00-12:00 ya da 13:00-15:00 arası

Katılım Ücreti: 150 TL

 

Sabah ya da öğleden sonra alternatiflerinden birini tercih edecek Doğa Kaşifleri hafta sonu kamplarında kendilerine hediye edilecek buff kulanımı, salon ve bahçe performans oyunları, pusula kullanımı, çadır kurulumu, tırmanma duvarı, temel ilk yardım gibi aktivitelere katılacaklar. Kamp programlarının sonunda Doğa Kaşifleri'ne Cesaret Belgeleri verilecektir.

Telefon: 0212 910 20 30 | World Point Yaşam Merkezi, Pınartepe Mah. Orhangazi Cad. No: 43/A Beykent - Büyükçekmece / İSTANBUL | info@temakids.com

 • Tema Kids Facebook
 • Instagram - White Circle
 • Tema Kids YouTube

Copyright © 2014-2020 Tema Kids Çocuk Gelişim ve Beceri Kazandırma Merkezi